zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Boisko wielofunkcyjne w Drutarni oficjalnie oddane w ręce mieszkańców
18 maja 2021 r. | 07:09
0

Wczoraj, 17 maja 2021 r. oficjalnie oddano do użytku mieszkańcom naszego miasta boisko wielofunkcyjne w Drutarni. Nowy obiekt sportowy zlokalizowany został w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja.

Boisko umożliwia grę w mini piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Drutarni Dawid Wolnik oraz prezes TPD Śląskiego Oddziału Regionalnego Jan Wiesiołek. W wydarzeniu udział wzięli także uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, zawodnicy drużyny speedrowera, mieszkańcy miasta, a także radni miejscy: Alojzy Rupik, Kazimierz Złotosz, Dawid Wolnik, Krzysztof Rogocz, Grzegorz Krupa, Jerzy Kloze i Michał Brol.

Z nowego obiektu sportowego będą mogli korzystać mieszkańcy Kalet, a także podopieczni kaletańskiego TPD. Warto tutaj wspomnieć, że jednym z inicjatorów zagospodarowania tego terenu na cele sportowo-rekreacyjne był śp. Kazimierz Jelonek, długoletni radny kaletańskiej Rady Miejskiej z dzielnicy Drutarnia.
Inwestycja zrealizowana została w całości ze środków budżetu Miasta Kalety w kwocie 218.151,34 zł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *