pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Bezpłatny przewóz autobusowy na terenie Miasta Kalety
19 listopada 2021 r. | 16:39
0

W środę, 17 listopada 2021 r., Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego z firmą GTVBUS Polska Sp. z o.o., która od 1 września br. obsługuje przewozy autobusowe na linii Kalety-Tarnowskie Góry.

Miasto od kilkunastu miesięcy czyniło starania o przywrócenie transportu autobusowego na terenie naszej gminy, tym samym w maju br. ogłosiło zamiar bezpośredniego zawarcia odpłatnej umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. W wyniku półrocznego ogłoszenia, ostatecznie udało się podpisać umowę z firmą GTVBUS Polska Sp. z o.o. Czas trwania umowy to 24 miesiące.

W ramach podpisanej umowy Operator będzie świadczył bezpłatny przewóz pasażerów na linii komunikacyjnej pomiędzy przystankami na terenie naszego miasta (Drutarnia, Kalety, Jędrysek, Kuczów, Miotek, Zarach), zgodnie z harmonogramem połączeń na linii Kalety - Tarnowskie Góry oraz Tarnowskie Góry - Kalety. Natomiast pasażerowie zapłacą tylko za podróż poza granice administracyjne miasta.

Operator zapowiada, że w miarę potrzeb zostanie zwiększona liczba kursów na linii Kalety –Tarnowskie Góry.
Informujemy także, że z przystanku Miotek Kościół można podróżować w kierunku Lublińca oraz Częstochowy.

Szczegółowe informacje o kursowaniu autobusów można uzyskać u przewoźnika, pod numerami infolinii: 882 366 949 lub 608 531 075, a także na stronie internetowej lokalnie.gtvbus.pl i na facebooku Komunikacja Lokalna GTV BUS. Tam też zapoznać będzie się można ze szczegółowymi rozkładami jazdy dla wszystkich przystanków.

pobierz rozkład jazdyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *