mgła
czwartek
Reklama
Bezpłatne przewozy autobusowe na terenie Miasta Kalety utrzymane
21 listopada 2023 r. | 21:15
0

W poniedziałek 20 listopada 2023 r. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego z firmą GTVBUS Polska Sp. z o.o., na kolejny 12-miesięczny okres świadczenia tejże usługi.

Tak jak dotychczas, w ramach podpisanej umowy Operator będzie świadczył bezpłatny przewóz pasażerów na linii komunikacyjnej pomiędzy przystankami na terenie naszego miasta (Drutarnia, Kalety, Jędrysek, Kuczów, Miotek, Zarach), zgodnie z harmonogramem połączeń na linii Kalety - Tarnowskie Góry oraz Tarnowskie Góry - Kalety.

Natomiast pasażerowie zapłacą tylko za podróż poza granice administracyjne miasta. Miasto, pomimo trudnego roku inwestycyjno-finansowego czyniło starania o utrzymanie dotychczasowej bezpłatnej komunikacji po terenie gminy, co za tym idzie dotychczasowej stawki u Operatora.

W wyniku półrocznego ogłoszenia o zawarciu kolejnej bezpośredniej umowy na świadczenie przedmiotowych usług, ostatecznie tylko firma GTVBUS Polska Sp. z o.o. złożyła ofertę, z którą Miasto podpisało umowę na tych samych warunkach, utrzymując jednocześnie stawkę na dotychczasowym poziomie.

Obecnie Miasto analizuje potrzeby mieszkańców w zakresie uruchomienia dodatkowych połączeń w weekendy, o czym będziemy informować wkrótce. Szczegółowe informacje o kursowaniu autobusów można uzyskać u przewoźnika, pod numerami infolinii: 882 366 949 lub 608 531 075, a także na stronie internetowej https://lokalnie.gtvbus.pl/czestochowa/czestochowa-rozklad-jazdy-2/ oraz na facebook-u Komunikacja Lokalna GTV BUS. Tam też zapoznać będzie się można ze szczegółowymi rozkładami jazdy dla wszystkich przystanków.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *