intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Bank rozbity! Termomodernizacja MOW z ponad 1,5 milionową dotacją Unii Europejskiej
05 lipca 2021 r. | 19:02
0

Kończąca się perspektywa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 była dla Kalet wyjątkowo obfitująca w dodatkowe środki na realizację wielu inwestycji.

Tym razem rzutem na taśmę, w ostatnim naborze dotyczącym termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, wniosek Miasta Kalety na termomodernizację Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach znalazł się w gronie projektów dofinansowanych. Mało tego, nasz wniosek uplasował się na pierwszej pozycji, uzyskując największą ilość punktów, ze wszystkich 79 złożonych w tym naborze wniosków.

Projekt przewiduje kompleksową termomodernizację tego obiektu w tym m.in. docieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz budowę instalacji fotowoltaicznej na jego dachu. Ta długo wyczekiwana inwestycja zakończy proces, w ramach którego, dzięki staraniom władz Miasta Kalety doprowadzono do termomodernizacji wszystkich budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta.

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Dotacja pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, a także środków krajowych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *