mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
Aktywne przejście dla pieszych w centrum miasta już działa!
28 sierpnia 2020 r. | 07:00
0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w centrum miasta powstało aktywne przejście dla pieszych.

Ten inteligentny system poprawiający bezpieczeństwo w okolicy szkoły podstawowej powstał z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach i ich bezpieczeństwie w drodze do szkoły, która rozpocznie są już za parę dni. Przejście oprócz czujników wykrywających pieszych wyposażone zostało w dodatkowe oświetlenie oraz monitoring, który w przypadku zdarzeń drogowych ułatwi ustalić przebieg zdarzenia.

Realizacja przedmiotowej inwestycji nie byłaby możliwa bez wcześniejszego przejęcia przez Burmistrza Miasta Kalety od Powiatu Tarnogórskiego ulicy 1 Maja na odcinku od Miejskiego Domu Kultury do Straży Pożarnej. Obecnie ten odcinek ulicy posiada statut drogi gminnej. Miasto Kalety powołując się na deklarację Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z niecierpliwością oczekuje na aktywne przejście dla pieszych na ul. Paderewskiego w Kaletach na wysokości ul. Ogrodowej, który zapewnił, że w bieżącym roku takowe powstanie. Przejście to jest bardzo ważne, gdyż korzysta z niego wielu mieszkańców tej okolicy, a szczególnie dzieci zmierzające do szkoły.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *