mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
17 latek zginął na quadzie, drugi w stanie ciężkim
28 lipca 2020 r. | 07:00
0

Do tragicznego wypadku doszło czwartek w godzinach wieczornych w Kaletach. Dwóch 17-latków podczas jazdy quadem w lesie uderzyło w drzewo. W wypadku życie stracił pasażer pojazdu, a kierowca w ciężkim stanie, helikopterem trafił do szpitala. Przypominamy, że wjazd pojazdem silnikowym do lasu jest zabroniony.

Zdarzenie miało miejsce w Kaletach w okolicy działek rekreacyjnych przy ul. Wesołej. Dwóch 17-latków z Bytomia będąc na działce u swojego kolegi, wzięli quada należącego do jego ojca. W trakcie krótkiej przejażdżki po leśnych drogach doszło do tragedii. Policjanci na miejscu ustalili, że nastolatkowie zjechali z drogi leśnej i uderzyli w drzewo. Kierowca był na tyle świadomy, że zadzwonił do znajomych i poinformował o wypadku. W wyniku zderzenia pasażer, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca w stanie ciężkim helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Katowicach. W związku z tym, że zdarzenie miało miejsce w lesie, dojazd służb ratunkowych był utrudniony.

Pamiętajmy: Wjazd do lasu, pojazdami silnikowymi lub motorowerami jest zakazany. Kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny za wjazd, a nawet sam postój takiego pojazdu. Kara nie jest najniższa. Kierowca quada lub motoroweru może liczyć się z otrzymaniem kary nawet w wysokości 1000 zł. Jeżeli chcemy mieć pewność, czy droga, którą chcielibyśmy się poruszać, jest dostępna dla pojazdów silnikowych, skontaktujmy się z nadleśnictwem z naszego regionu.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *