słabe opady deszczu
sobota
Reklama
12 000 zł na stworzenie ogrodu botanicznego w Kaletach
20 maja 2020 r. | 12:08
0

Miasto Kalety pozyskało ponad 12.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece Edukacyjnej.

Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego utworzony zostanie mini ogród botaniczny roślin miododajnych wokół Pasieki Edukacyjnej w Ichtioparku. W miejscu tym nasadzonych zostanie 505 sztuk krzewów z prawie 50 różnych gatunków roślin.
Utworzenie ogrodu roślin miododajnych będzie najlepszym sposobem zachęcenia dzieci do obserwacji i praktycznego działania. Na terenie Pasieki planowane jest przeprowadzanie zajęć dydaktycznych dla dzieci ze szkół podstawowych, a edukacja ukierunkowana zostanie przede wszystkim na ukazaniu najmłodszym jakie rośliny są ważne do utrzymania prawidłowego ekosystemu owadów pszczołowatych.

Ogród powstanie do końca lipca 2020 r. Natomiast o ile sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, już za miesiąc będzie można podglądać w pasiece pracę pszczelej rodziny.
Całość zadania opiewa na kwotę ponad 16 tysięcy złotych z czego aż 12.375,00 zł. dofinansowana zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach. Przypomnijmy, iż w ubiegłych latach, podobne mini ogrody powstały przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, przy Miejskim Przedszkolu nr 1 oraz przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *