mgła
-1°
-2°
piątek
Reklama
MGOK Woźniki
Kalety stały się na chwilę planem filmowym. We wtorek premiera filmu
20 lutego 2019 r. | 23:06
0

26 lutego 2019 roku w Warszawskim Kinie Muranów będzie miała miejsce polska premiera filmu w reżyserii Adama Guzińskiego pt.: „Wspomnienie lata”.

W 2015 roku ujęcia do tego filmu były kręcone między innymi w Kaletach. W sierpniu i wrześniu 2015 roku miasto Kalety stało się na chwilę planem filmowym. W tym czasie do gminy przyjechała aktorka Urszula Grabowska, która została nagrania na ścieżce rowerowej prowadzącej z Jędryska do centrum przy torach kolejowych.

Pomysł na film pt.: "Wspomnienie lata" powstał w oparciu, o własne doświadczenia reżysera. Nie jest to jednak film autobiograficzny. To raczej suma doświadczeń z okresu dorastania, które w tym scenariuszu odnalazły swoją twórczą formę. Wtorkowa premiera, na którą zaproszenie otrzymał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, będzie również okazją do spotkania z twórcą tej ekranizacji, a także odtwórcami głównych ról Urszulą Grabowską, Maxem Jastrzębskim i Robertem Więckiewiczem. 

Wtorkowa premiera, na którą zaproszenie otrzymał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, będzie również okazją do spotkania z twórcą tej ekranizacji, a także odtwórcami głównych ról Urszulą Grabowską, Maxem Jastrzębskim i Robertem Więckiewiczem.

źródło: UM KaletyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *