pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
22-latek z Kalet prowadził samochód pod wpływem narkotyków
28 lutego 2019 r. | 20:50
0

Wczoraj tarnogórska policja zatrzymała mieszkańca Kalet, który  prowadził volkswagena po zażyciu amfetaminy.

Tarnogórska policja zatrzymała na ulicy Strzeleckiej w Tarnowskich Górach samochód, którym kierował 22-letni mieszkaniec Kalet. Jak się okazało, policjanci już kiedyś badali tego kierowcę na zawartość narkotyków w organizmie. Wtedy i teraz okazało się, że jest pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna przyznał się, że zażył amfetaminę. Samochodem do domu wrócił jego kolega, a od 22-latka została pobrana krew do badań. Teraz biegły toksykolog stwierdzi czy zostało popełnione przestępstwo, czy wykroczenie. Większe stężenie narkotyku zakwalifikujemy jako przestępstwo, a niższe jako wykroczenie. Kierującemu grozi wysoka grzywna, zatrzymanie prawa jazdy lub dodatkowo kara pozbawienia wolności.

/KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *