pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
fot. UM Kalety
Kąpielisko w Zielonej już czynne
06 lipca 2019 r. | 09:01
0

Od 1 lipca 2019 r., przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej zaczęło funkcjonować miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oficjalnie wciągnął na maszt białą flagę, otwierając tym samym sezon kąpielowy. Mając na uwadze bezpieczeństwo wypoczywających, przekazał również ratownikom niezbędny sprzęt ratowniczy: m.in. megafon, lornetkę, kołowrót, rzutki, żerdzie i torbę ratunkową. Miejsce to codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 11.00 do 19.00, będzie strzeżone przez ratowników wodnych, a kąpiel będzie możliwa tylko w wyznaczonych strefach.

Miejsce to codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 11.00 do 19.00, będzie strzeżone przez ratowników wodnych, a kąpiel będzie możliwa tylko w wyznaczonych strefach.

Na podstawie ostatnich badań próbek wody, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu stwierdził, że woda jest przydatna do kąpieli. Tym samym zachęcamy naszych mieszkańców do aktywnego wypoczynku nad wodą. Oprócz kąpieli miejsce to oferuje także możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, a także leżaczków i parasoli.
Organizatorem miejsca zwyczajowo wykorzystywanego do kąpieli jest Miasto Kalety. W sprawie szczegółów funkcjonowania prosimy o kontakt 34 3527 641 lub 34 3527 630. /UM Kalety/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *