słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Puchar Prezesa Koła PZW Kalety dla Stanisława Szmalenberga
11 października 2019 r. | 07:00
0

15 września, na zbiorniku licencyjnym nr 1, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Koła PZW Kalety.

Oprócz przedstawicieli miejscowych wędkarzy udział w nich brali także zawodnicy z zaprzyjaźnionych kół: Blachownia, Koszęcin, Woźniki i Lubliniec. W szranki stanęło 28 nadwodnych łowców, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej. Pomimo pięknej pogody– ryby w tym dniu zbytnio nie interesowały się wymyślnymi przynętami i zanętami.

Po 4 godzinach przyszedł czas na zważenie wyciągniętych z wody na wędki spławikowe, baty oraz tyczki okazów. Zawartość siatek stanowiły głównie leszcze, płocie i niewielkie karpie. Najwięcej, bo nieco ponad 4 kilogramy ryb udało się złowić mistrzowi fachu– Stanisławowi Szmalenbergowi z Kalet, drugi na podium Seweryn Cichoń– także członek kaletańskiego Koła– wyciągnął z wody 1,7 kg ryb mniej niż zwycięzca (2,315 kg). Trzecie miejsce zajął Michał Kwiring z Koszęcina (2,215 kg), a tuż poza pudłem znaleźli się jeszcze Robert Koryciorz z Blachowni (2,105 kg) i Piotr Ciba z Woźnik (2,065 kg).

Po zawodach dekoracji zwycięzców dokonano w Miejskim Domu Kultury. Czempioni odebrali puchary z rąk prezesa Roberta Kudra i wiceprezesa Jerzego Pakuły.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *